Hilight Zone Level One Playoffs

By  | 

WAUSAU, Wis. (WSAW) -- PREP FOOTBALL
Division 1
First Round
Appleton North 42, Green Bay Preble 7
Arrowhead 44, Milwaukee Morse-Marshall/Juneau/Lang/Carmen NW 8
Badger 42, Kenosha Bradford/Reuther 26
Bay Port 42, Eau Claire Memorial 21
Fond du Lac 42, Milwaukee King 2
Franklin 45, Janesville Craig 7
Kettle Moraine 28, Verona Area 19
Kimberly 49, Milwaukee Riverside University/Golda Meir 8
Madison West 21, Hamilton 9
Marquette University 56, Oshkosh West 39
Middleton 41, Madison La Follette 8
Muskego 44, Oak Creek 7
Neenah 30, Wisconsin Rapids Lincoln 7
Racine Horlick 66, Milwaukee Hamilton/Audubon 8
Stevens Point 48, Hudson 47, OT
Sun Prairie 35, Madison Memorial 0
Division 2
First Round
Brookfield Central 56, Milwaukee Ronald Reagan 0
Brookfield East 35, Menomonee Falls 0
Green Bay Southwest 44, Ashwaubenon 12
Greenfield 34, Milwaukee Bay View/Lifelong Learning 7
Hartford Union 38, West Bend East 10
Holmen 34, Marshfield 0
Homestead 41, Milwaukee Washington/Science/Collegiate 6
Menasha 49, Watertown 21
Menomonie 45, La Crosse Central 14
Monona Grove 42, Wilmot Union 12
Pulaski 40, Appleton West 6
Slinger 20, DeForest 7
Stoughton 28, Oregon 7
Waterford 28, Burlington 27
Waukesha West 42, Germantown 21
Waunakee 57, Beaver Dam 0
Division 3
First Round
Antigo 48, Medford Area 8
Berlin 34, Fox Valley Lutheran 27, OT
Catholic Memorial 42, East Troy 20
Greendale 35, Saint Francis 6
Kewaskum 46, New London 6
Mount Horeb/Barneveld 56, Evansville/Albany 7
New Berlin Eisenhower 34, Monroe 6
Notre Dame 33, Luxemburg-Casco 13
Onalaska 44, Mosinee 21
Pewaukee 41, Jefferson 21
Plymouth 47, New Berlin West 21
Rice Lake 35, Merrill 7
West De Pere 42, Seymour 7
West Salem 17, New Richmond 14
Whitefish Bay 35, Milwaukee Lutheran 22
Whitnall 34, Port Washington 14
Division 4
First Round
Bloomer 14, Ellsworth 7
Freedom 49, Winneconne 13
Kiel 41, Kohler/Sheboygan Lutheran/Christian 13
Lake Mills 42, Lakeside Lutheran 26
Little Chute 28, Omro 6
Lodi 38, Mayville 31
Martin Luther 42, University School of Milwaukee 7
Northwestern 29, Gale-Ettrick-Trempealeau 17
Osceola 49, Nekoosa 20
Platteville 54, Turner 42
Racine St. Catherine's 53, River Valley 35
Saint Croix Central 48, Mauston 26
Sheboygan Falls 54, Obama SCTE 0
Two Rivers 35, Chilton 6
Wrightstown 21, Peshtigo 20
Xavier 65, Wautoma 34
Division 5
First Round
Amherst 53, Colby 6
Cedar Grove-Belgium 35, Horicon/Hustisford 7
Chetek-Weyerhaeuser 26, Spooner 16
Clinton 42, Brookfield Academy 3
Durand 54, Cumberland 34
Elk Mound 21, Mondovi 14
Grantsburg 44, St. Croix Falls 0
Laconia 26, Southern Door 14
Lake Country Lutheran 44, Kenosha Saint Joseph Catholic Academy 14
New Holstein 32, Kewaunee 14
Prairie du Chien 36, New Glarus/Monticello 14
Spencer/Columbus Catholic 49, Oconto 17
Stanley-Boyd 42, Wittenberg-Birnamwood 0
Stratford 42, Bonduel 19
Valders 41, Howards Grove 14
Westby 38, Lancaster 29
Division 6
First Round
Auburndale 35, Crandon 7
Crivitz 19, Laona-Wabeno 6
Cuba City 36, Pardeeville 0
Dodgeland 37, Johnson Creek 28
Fennimore 15, Pecatonica/Argyle 8
Iola-Scandinavia 49, Mishicot 7
Manitowoc Lutheran 39, Cambridge 14
Marathon 50, Niagara/Goodman/Pembine 7
Markesan 44, Darlington 14
Melrose-Mindoro 38, Lake Holcombe/Cornell 0
Mineral Point 47, Brookwood 28
Racine Lutheran 69, Belleville 7
Regis 50, Fall Creek 15
Spring Valley 58, Whitehall 24
St. Marys Springs 62, Reedsville 11
Unity 20, Webster 0
Division 7
First Round
Abbotsford 48, Frederic 6
Bangor 63, Royall 6
Black Hawk 68, North Crawford 0
Clear Lake 42, Elmwood/Plum City 6
Edgar 35, Athens 0
Fall River 41, Tri-County 20
Hilbert/Stockbridge 56, Almond-Bancroft 13
Hurley 76, Turtle Lake 44
Independence/Gilmanton 35, Hillsboro 0
Iowa-Grant 22, Ithaca 13
Lourdes Academy 38, Deerfield 20
Loyal 28, Owen-Withee 22
Pittsville 34, Assumption 27
Potosi/Cassville 55, River Ridge 10
Wauzeka-Steuben/Seneca 16, De Soto 0
Wild Rose 49, Cambria-Friesland 6