WSAW NewsChannel 7  | Central WI, Wausau, Rhinelander  |  News, Weather, Sports

Level 2 Playoff Pairings

DIVISION 1

Group A

Game 5: Hudson vs. Green Bay Preble at Georke Park, Stevens Point, Saturday, 1:00 p.m.

Game 6: Bay Port at Appleton North

Group B

Game 5: Manitowoc Lincoln at Arrowhead

Game 6: Germantown at Fond du Lac

Group C

Game 5: Sun Prairie at Mukwonago

Game 6: Middleton at Oconomowoc

Group D

Game 5: Kenosha Indian Trail at Franklin - Friday, 7 p.m.

Game 6: Badger at Marquette

DIVISION 2

Group A

Game 5: Ashwaubenon at Menasha

Game 6: Menomonie at Hortonville

Group B

Game 5: De Forest at Oshkosh North - UW Oshkosh

Game 6: Holmen at La Crosse Central - UW La Crosse

Group C

Game 5: Hamilton at Homestead

Game 6: Cedarburg at Kimberly

Group D

Game 5: Waukesha West at Whitefish Bay

Game 6: South Milwaukee at Waterford

DIVISION 3

Group A

Game 5: Waupaca at Seymour

Game 6: Xavier at West De Pere

Group B

Game 5: Greendale at Brown Deer

Game 6: Wisconsin Lutheran at Plymouth

Group C

Game 5: Mount Horeb/Barneveld at Lodi

Game 6: La Crosse Logan at Reedsburg

Group D

Game 5: Edgerton at Monona Grove

Game 6: Pewaukee at Catholic Memorial

DIVISION 4

Group A

Game 5: Ellsworth at Black River Falls - Friday, 7 p.m.

Game 6: Prescott at Somerset

Group B

Game 5: Nekoosa at Columbus

Game 6: Wautoma at Winneconne

Group C

Game 5: Big Foot at Clinton

Game 6: Platteville at Brodhead/Juda

Group D

Game 5: Roncalli at Little Chute

Game 6: Freedom at Campbellsport

DIVISION 5

Group A

Game 5: Fall Creek at Stanley-Boyd

Game 6: Chetek-Weyerhaeuser at Bloomer

Group B

Game 5: Arcadia at Stratford - Friday, 7 p.m.

Game 6: Amherst at Westby - @ Viroqua, Friday, 7 p.m.

Group C

Game 5: Cedar Grove-Belgium at Bonduel

Game 6: Kewaunee at Winnebago Lutheran Academy - Saturday, 1 p.m.

Group D

Game 5: Laconia at Lancaster

Game 6: Racine St. Catherine's at Westfield

DIVISION 6

Group A

Game 5: Webster at Edgar

Game 6: Athens at Hurley

Group B

Game 5: Coleman at Shiocton

Game 6: Iola-Scandinavia at Algoma - Southern Door

Group C

Game 5: Darlington at Cuba City

Game 6: Iowa-Grant at Brookwood - Friday, 7:00 p.m.

Group D

Game 5: Deerfield at St. Mary's Springs

Game 6: Ozaukee at Lourdes Academy

DIVISION 7

Group A

Game 5: Greenwood/Granton at Pepin/Alma Florence

Game 6: Owen-Withee at Glenwood City - Friday, 7 p.m.

Group B

Game 5: Pittsville at Independence/Gilmanton

Game 6: Loyal at New Lisbon

Group C

Game 5: De Soto at Black Hawk

Game 6: North Crawford at Potosi

Group D

Game 5: Fall River at Catholic Central - Friday, 7 p.m.

Game 6: Almond-Bancroft at Lake Country Lutheran


Join the Conversation!

To comment, the following rules must be followed:

  • No Obscenity, Profanity, Vulgarity, Racism or Violent Descriptions
  • No Negative Community Comparisons
  • No Fighting, Name-calling, or Personal Attacks
  • Multiple Accounts are Not Allowed
  • Stay on Story Topic

Comments may be monitored for inappropriate content, but the station is under no legal obligation to do so.
If you believe a comment violates the above rules, please use the Flagging Tool to alert a Moderator.
Flagging does not guarantee removal.

Multiple violations may result in account suspension.
Decisions to suspend or unsuspend accounts are made by Station Moderators.
Questions may be sent to comments@wsaw.com.
Please provide detailed information.
All comments must adhere to the WSAW.com discussion rules.

powered by Disqus
WSAW-TV 1114 Grand Ave. Wausau, WI 54403
Gray Television, Inc. - Copyright © 2002-2014 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability 229404841 - wsaw.com/a?a=229404841